• Pierścionki i obrączki z drewna i srebra

Elegancja i minimalizm w jednym. Takie właśnie są moje pierścionki z drewna i srebra. Prostota wykonania dodaje im uroku, a dzięki naturalnym materiałom, każdy jeden jest niepowtarzalny. Oczka pierścionków wykonuję z różnych gatunków drzew krajowych. Korzystam z tego, co ofiaruje mi las. Najczęściej są to plastry modrzewia, sosny albo świerka. W zależności od grubości gałęzi, do wyboru mam różne wielkości oczek, od maleńkich i bardzo delikatnych, po duże i wyraziste. Każdy egzemplarz wykonany jest od podstaw ręcznie. Charakteru nadaje im rodzaj użytego drewna, jego barwa i usłojenie. Myślę, że niejedna miłośniczka biżuterii znajdzie coś dla siebie.

Srebrny pierścionek z drewnianym oczkiem wykonałam z cienkiej gałęzi pociętej na plastry. Plaster oszlifowałam i zabezpieczyłam błyszczącą żywicą. Właściwie sama natura stworzyła ten wzór, a ja jej tylko odrobinę w tym pomogłam. Kolejnym, w naturalnych kolorach, jest pierścionek z drewna modrzewia i srebra. W tym egzemplarzu, do wykonania oczka, użyłam cienkiej gałęzi modrzewia. Tak jak we wcześniejszym przykładzie, pokryłam je żywicą, która nie tylko zabezpiecza drewno, ale też pięknie podkreśla jego słoje. W tym przypadku, wybrane oczko wyróżnia naturalny, nieregularny kształt.

Drewno to bardzo wdzięczny materiał. Można nadawać mu nie tylko różne kształty, ale też barwy. Pierścionek z czarnym oczkiem zdecydowanie przyciąga spojrzenia. Oczko powstało z sosnowej gałęzi. Wzór w kolorze metalicznej czerni, namalowałam ręcznie, a następnie pokryłam szklistą żywicą. Ten pierścionek posiada w sobie coś tajemniczego i zjawiskowego, a co najfajniejsze, dzięki metalicznym drobinkom zatopionym w żywicy, pięknie mieni się w słońcu.

Wśród moich ulubionych, nie może zabraknąć pierścionka z drewna i żywicy. Ten wzór jest moją odpowiedzią na coraz bardziej popularne pierścienie zwane magic rings albo secret rings. Uwielbiam połączenie tych materiałów, jednak dostępne modele, ze względu na ich wielkość, są w moim odczuciu zbyt niewygodne. Komfort noszenia jest dla mnie niezmiernie ważny, dlatego stworzyłam kolekcję pierścionków z drewna i żywicy oprawionych w srebro.

Drewniane pierścionki potrafią zachwycić. Niesamowite jest to, że w tak małym oczku, można zamknąć kawałek lasu i mieć go zawsze przy sobie.
Biżuterię zakupioną w moim sklepie internetowym pakuję w drewniane pudełeczka. Idealne na prezent dla osób bliskich naszemu sercu.