• Kosmiczne energie - amulety inspirowane kosmosem

Lubisz patrzeć nocą w niebo? Czujesz, jak gdzieś daleko, być może poza zasięgiem wzroku, jakaś siła spogląda prosto w Ciebie? To Kosmos i jego energia, mądrość zaklęta w miliardach lat świetlnych i niezbadanych przestrzeniach. Daleka, ale niepodważalnie bliska naturze człowieka.

Praca nad tą kolekcją zaprowadziła mnie do nowego myślenia o energiach i zależnościach, jakie ewolucja wyhodowała w relacji człowieka z lasem i przestrzenią kosmiczną. Zrozumiałam, jak błędne jest przekonanie, że mam prawo żądać od drzew energii, ukojenia i odpoczynku. Zrozumiałam, że pośród mchu, paproci, rusztowań suchych sosnowych gałązek i rudego dywanu z ubiegłorocznych igieł, żyją światy i stworzenia, które dla planety są ważniejsze niż ja. Dlaczego więc myślałam, że przytulane drzewo ma oddać mi swoją energię? Natura jest potężna i pulsuje głosem, który człowiek może obserwować i słuchać - nie zawłaszczać. Jesteśmy pyłem Wszechświata, ale ten pył połączony jest z całą zawiłością biologicznych struktur i niewypowiedzianych na głos szeptów. Razem tworzymy zagadkę, którą od wieków człowiek próbuje odczytać z gwiazd.

Każdy kawałek drewna z Kosmicznych energii obracałam w dłoniach kilkadziesiąt razy. Szlifowałam, by wydobyć z niego podobne planetom struktury i powierzchnie. Z drewna, które znalazłam, wycinałam kształt, następnie szlifowałam je tak długo, aż poczułam, że mam w dłoniach maleńką planetę.

Kolekcja Kosmiczne energie jest prosta. Znajdziesz w niej talizmany, wisiory, amulety. Podzieliłam je na Planety i Księżyce. Mam nadzieję, że wraz z nimi uda Ci się jeszcze głębiej eksplorować i podziwiać naturę.