• Najczęściej zadawane pytania

Najczęściej zadawane pytania

Z czego zrobiona jest biżuteria My Piece of Wood?

Biżuteria powstaje z drewna i srebra. Drewno pochodzi głównie z gałęzi z trójmiejskich lasów. Stosuję srebro próby 925, bez dodatku niklu.

Jak dbać o biżuterię z drewna?

Drewno, z którego powstaje moja biżuteria jest zaimpregnowane, ale nie jest wodoodporne. Wskazane jest zatem unikanie długotrwałego moczenia (kąpiele, prysznic), przy czym jednorazowe incydenty nie wpłyną znacząco na obniżenie walorów estetycznych produktu.
W przypadku biżuterii z żywicą, należy unikać kontaktu z rozpuszczalnikami (zmywacz do paznokci), które mogą zmatowić powierzchnię. Należy również unikać nadmiernego nagrzewania produktu (długotrwała ekspozycja na promienie słoneczne, gorący grzejnik). Nie polecam także spania w biżuterii. Srebro można czyścić ściereczkami przeznaczonymi do srebra.
Biżuterię nienoszoną polecam przechowywać w drewnianym pudełeczku, które dołączam do produktu. Można też dodatkowo schować ją do woreczka strunowego – spowolni to proces oksydowania (ciemnienia) srebra.

Czy wyroby My Piece of Wood objęte są gwarancją?

Oczywiście. Każdy etap powstania drewnianej biżuterii jest przeze mnie kontrolowany. Biorę na siebie pełną odpowiedzialność za jakość moich wyrobów, więc jeśli tylko pojawią się jakieś zastrzeżenia, proszę o kontakt.

Czy możliwe jest wykonanie zamówienia według własnego pomysłu?

Staram się realizować różne projekty i jeśli tylko technika mi na to pozwoli, chętnie podejmę się takiego zadania.

Czy zdjęcie produktu przedstawia biżuterię, którą otrzymam?

Tak, większość moich wyrobów posiada rzeczywiste zdjęcia. Zdarza się, że niektóre produkty są do siebie na tyle podobne, że nie robię nowych zdjęć, ale wówczas taka informacja pojawia się w opisie.