• BursztyNOWE wisiorki, warsztaty ręcznego tworzenia zawieszek z bursztynu

Warsztaty tworzenia wisiorów z bursztynu. Odkryj w sobie BursztyNOWĄ pasję!

Termin
13 pażdziernika 2023
190.00
szt. Do przechowalni
Cena przesyłki 0
Bez dostawy 0
Dostępność Krótka seria

Twój leśny talizman!

BursztyNOWE wisiorki, warsztaty ręcznego tworzenia zawieszek z bursztynu.

Jak bez użycia specjalistycznych maszyn przemienić surową bryłkę w lśniący okaz?

Czy da się w domowych warunkach oszlifować i wypolerować bursztyn?

No i czy to w ogóle możliwe, żeby bez wieloletniego doświadczenia, w zaledwie kilka godzin stworzyć od podstaw wyjątkową biżuterię?

W trakcie naszego spotkania opowiem Wam, jak z surowej bryłki - znalezionej na plaży lub kupionej w sklepie - wyczarować najpiękniejszy i najszlachetniejszy z możliwych kształtów. Zyskacie dużo ciekawej wiedzy, niezbędnej do pracy z tym pięknym materiałem, ale przede wszystkim zdobędziecie praktyczne umiejętności, dzięki którym samodzielnie poradzicie sobie z obróbką bursztynu, a później stworzycie z niego wymyśloną przez siebie biżuterię!

 

Informacje organizacyjne

Czas trwania warsztatów: 3 godz. Zaczynamy o godz. 18.

Miejsce: Pracownia My Piece of Wood, ul. Świętokrzyska 45A, Gdańsk

 

 

Dla kogo powstały te warsztaty?

Nie musicie mieć ani doświadczenia, ani tym bardziej zdolności manualnych. Nie musicie znać się na obróbce materiału ani tworzeniu biżuterii. Wystarczy odrobina cierpliwości. No, może trochę więcej niż odrobina, szczególnie jeśli chcecie uzyskać wysoki połysk. Obróbka bursztynu wymaga czasu i jest trochę jak medytacja.

Program warsztatów jest idealny również dla rękodzielników i rękodzielniczek, chcących spróbować swoich sił w pracy z innym materiałem niż ten, który znają już na wylot.

Do udziału w warsztatach zapraszam także wielbicielki morza i poszukiwaczy skarbów!

Jak będzie wyglądało nasze spotkanie?

Pracujemy w kameralnych grupach liczących od 4 do 6 osób. W trakcie warsztatów, krok po kroku, pokażę Wam jak pracować z surową bryłką bursztynu. Podzielę się niezbędną teorią i ciekawostkami. Opowiem, na co zwracać uwagę przy zakupie surowca i jak ocenić, co kryje się pod warstwą kory. Zaprezentuję obróbkę maszynową, ale właściwe prace wykonamy ręcznie, od podstaw.

Uczestnicy i uczestniczki otrzymają wszystkie potrzebne do pracy materiały, a z warsztatów wyjdą nie tylko z wiedzą, którą niemal od razu będzie można zastosować w praktyce, ale też z dwoma własnoręcznie wykonanymi wisiorkami.

Kim jestem i skąd się nagle wzięły te bursztyny?

Mam na imię Hania. Od kilku lat jako My Piece of Wood tworzę biżuterię z drewna. Moja rękodzielnicza przygoda zaczęła się jednak dużo wcześniej. Doświadczenie zdobywałam w dwóch firmach specjalizujących się w produkcji biżuterii z bursztynem. To właśnie tam zrozumiałam, że bursztyn to nie tylko długie sznury nieregularnych, pomarańczowych, żółtych i brązowych kamieni, których jako dziecko wypatrywałam na szyjach moich babć i ciotek.

To przede wszystkim niesamowicie piękny materiał, plastyczny i wspaniale współpracujący podczas obróbki. Można wyczarować z niego niemal wszystko, co tylko podpowie nam wyobraźnia!

Jak się przygotować i co ze sobą zabrać?

1. Załóżcie na siebie wygodne ubrania, których nie żal Wam pobrudzić lub zabierzcie ze sobą coś na przebranie. Bursztyn podczas obróbki pyli, a my będziemy pracować ręcznie, używając papieru ściernego i pasty polerskiej.

2. Najlepiej pracuje się w krótkich lub średniej długości paznokciach. W długich może być bardzo niewygodnie, mogą się też po prostu zniszczyć. Oceńcie sytuację przed wyjściem z domu.

3. Koniecznie weźcie ze sobą okulary, oczywiście jeśli na co dzień ich używacie. Będziemy skupiać się na detalach, fajnie by było móc je dostrzec.

4. W zależności od projektów, które wybierzecie, warsztaty będą trwać ok 3h. Będziemy pracować w indywidualnym tempie i bez pośpiechu.

5. Warsztaty są dość wymagające fizycznie, będziemy więc robić sobie przerwy - każdy według potrzeb. Zaplanowałam jedną dłuższą przerwę kawową. Cały czas na miejscu będą dostępne ciepłe i zimne napoje oraz domowe ciasto.

Odwołanie udziału lub zmiana terminu możliwe są najpóźniej na 72h przed planowaną datą warsztatów. W przypadku nieobecności na warsztatach płatność przepada.

Na zdjęciach możesz zobaczyć prace kursantów wykonane na warsztatach. Odkryj w sobie BursztyNOWĄ pasję!

 

Do zobaczenia!

Hania